Engin Yılmaz, “Fark Edilmek Medya ile Desteklenmeli”

 

Motosikletleri Fark Edin Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Engin YILMAZ, “Ülkemizdeki Motosiklet  gerçeği, bazen algının altında kalıyor. Bu algıyı ortadan kaldırabilmek ve Motosikletlerin Fark Edilmesi konusunu medya ile destekleyerek hayatımızın bir parçası haline getirebiliriz.” dedi.

MOFED Başkanı YILMAZ, medyanın insan davranışları üzerine çok büyük etkisi olduğunu belirterek, “Bu önemi, ortaya çıkaracak en temel unsur medyadır. Farkında olmadan davranışlarımızı değiştirmemiz üzerindeki güç, medya. Bazen gerçeklik, doğru yaratılan algının altında kalıyor. Kendimize ve motosiklet kullanıcılarına saygı konusunu medya ile destekleyerek hayatımızın bir parçası haline getirebiliriz. Bu inançla hareket ettiğimiz zaman sorunun çözümüne katkı olacağını düşünüyorum.” dedi.

 

“Motosiklet kullanıcısı hayatına önem vermeli “

Engin YILMAZ, değişimin taklitle başladığını, insanın iyi olanı taklit ettiğini belirterek, taklidin zamanla alışkanlığa, alışkanlıkların ise huy haline gelmesiyle insanların değiştiğini dile getirdi. ve “ Motosiklet kullanıcısının hayatına önem verilmesi konusu, yapılacak farkındalık çalışmaları ve yasal düzenlemelerle desteklenmeli. Çok acil, ciddi düzenlemeler getirilmeli. Donanım eksikliğine asla göz yumulmamalı, insan hayatının önemi, yasal zorunlulukla kabul ettirilmeli.” dedi.

 

Polis durdurduğunda “İdare Et” diyoruz

Türkiye’de insanların kurallı yaşamaya direndiğini de ifade eden Engin YILMAZ, “Motosiklet kullanıcısını polis durduğunda “İdare Et” diyoruz. “Kuralı benim için uygulama” diyoruz. Kurallı yaşamaya alışmak bizim temel bir problemimiz, sadece trafikte değil hayatın her alanında temelde sıkıntımız.” diye konuştu.

“Tahammül kültürü ile vicdan eğitimi verilmeli”

Yurt dışında çocuklara verilen eğitime bakıldığında ilk olarak özür dileme, teşekkür etme ve sırada beklemenin öğretildiğini anlatan YILMAZ, bu eğitimin “Tahammül Kültürünü” geliştirdiğini söyledi.

“Trafik kazalarına neden olan bizdeki en büyük eksiklik işte bu “Tahammül Kültürünün olmayışı.” diyen YILMAZ, “Tahammül Kültürü” ile çocuklara vicdan eğitimi verilmesinin de önemine işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
Call Now ButtonÜcretsiz Motosiklet Ambulans