Kasko Yapmayan “Showmen” Sigorta şirketleri var

“Bunların amacı insanların ölüm ve yaralanması üzerinden servet yapmak”

MOFED Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yılmaz ülkemiz de 5.5 milyon aktif motosiklet kullanıcısı olduğunun altını çizerek, Sigorta ve Kasko konusunda sürpriz yaşamak istemeyen motosiklet kullanıcılarının güven duyabileceği sigorta şirketi bulmakta zorlandığını ifade etti.

Yılmaz, “Motosiklet kullanıcılarının kasko ve poliçeyi ilgilendiren bir hasarı olduğunda sürprizle karşılaşmamayı beklediklerini belirterek, ‘motosikletini Kasko ve Sigorta yaptırmak isteyen motosiklet kullanıcıları, hasarının çabuk ve eksiksiz ödenmesi, poliçesinin risklerini teminat altına alması, sigorta ile ilgili sorularına doğru yanıt verilmesi, sadece poliçe yenilemelerinde değil, risklerinin sigorta şirketi tarafından bilinmesi, poliçesini ucuza satın almak, suçluluk duygusuna kapılmadan hasarını bildirmek gibi sıralanabilecek beklentiler içindedir.

Bu beklentilerini karşılayabilecek sigorta şirketleri ile çalışmak isteyen motosiklet kullanıcıları, şovmen sigorta şirketler yerine, konu hakkında uzmanlaşmış ve bu camiada kabul görmüş şirketleri bulmak da zorlanıyor” 

Sigorta Şirketine Olan “Güven Duygusu” Çok Önemli. 

Kasko Yapmayan” Şovmen Motorcu Dostu Sigorta Şirketleri var.

Sektör öyle bir hale geldi ki, Motosiklet kullanıcısı sigorta şirketleri tarafından çantada keklik gibi görülüyor.  

Her yıl tüm motosiklet festivallerini fıldır-fıldır gezen golf pantolonlu şovmen Sigorta Şirket yöneticilerinin ne kadar motorcu dostu olduklarını görüyoruz. 

Bu tür şirketlere Sigorta ve Kasko yaptırmadan önce alternatif şirketlerden de fiyat alınmalıdır. 

Poliçe ve Kasko karşılı verilen para, atılan imza neleri kapsadığına çok iyi bakılmalıdır. Çantada keklik gibi görünen motosiklet kullanıcısı, gerek şirket, gerekse bu tür şirket tarafından para karşılığı tutulmuş figüranlara kanmamalıdır. 

Bu tür sigorta şirketlerinin Motosiklet Festivallerine tonlarca lira para aktarmalarının bir nedeni olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama son dönemlerde iş o kadar farklı bir boyuta taşınmaya başladı ki, neye imza attığını bilmeyen motosiklet kullanıcısı her geçen gün artarak devam ediyor. Tabi ki bu arada İnsanların iyi niyeti su istimal ediliyor. Daha kötüsü, yaptırdığı poliçe ve kasko içeriğini bilmediği için insanların hayatı ile oynanıyor. 

“Para Karşılığı Satın Alınan Motosiklet Kullanıcıları” İknacı Oluyor.

Çeşitli nedenlerden dolayı her yıl yüz binlerce motosiklet kullanıcısının kaza yaptığı bir ülkede yaşıyoruz. 5,5 milyon aktif motosiklet kullanıcısının olduğu ve milyon dolarların döndüğü bu piyasa, tabi ki birileri tarafından boş bırakılmaz.

İşin uzmanı olmayan, samimiyetten uzak sigorta şirketleri kendilerini şirin gösterecek ve Motosikletçi Dostuymuş gibi şirket adına para karşılığı reklam yapabilecek camia içinde birilerini buluyor.

Sponsorluk adı altında gizli anlaşmalardan sonra sigorta şirketleri para karşılığı satın aldıkları bu vatandaşları piyasaya sürüyor. Bu figüranlar tüm şirinlikleri ile piyasaya çıkıp, özellikle motosiklet festivallerin de, motosiklet turları ile insanları ikna etmeye çalışıyorlar.

İyi niyetli motosiklet kullanıcılarını hedef sigorta şirketlerine yönlendiriliyor

Yöntem belli; “İşin uzmanı, En İyi Sigorta Şirketi, Motosikletçi Dostu, Bizi Bizden Daha İyi Koruyan Kollayan Sigorta Şirketi” propagandası. “Motosiklet Kaskosu Yapmayan “ ama her motosiklet festivalinde “Motosikletçi Dostu” olduğunu ifade eden Sigorta şirketleri. söylemleri ile iyi niyetli motosiklet kullanıcılarını hedef sigorta şirketlerine yönlendiriyor.

Sigorta şirketleri ile gizli anlaşmalar yapan bu zatı muhteremler, giydikleri tişört ve aldıkları motosikletlerle Türkiye turuna çıkıp insanları kandırıyorlar. Tek suçu inanmak ve motosiklet sürmek olan insanların ölümü üzerinden rant sağlanıyor. Bunlara inanmayın, yaptıracağınız sigorta poliçesine imza atmadan önce lütfen iyi bir araştırma yapın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Paylaş
Bağlantıyı kopyala