MOFED’den “ Motosiklet Ambulans”

Ücretsiz Motosiklet Ambulans hizmeti ile bir ilke daha imza atan MOFED Motosikletleri Fark Edin Derneği, Motosiklet Ambulans Projesi ile İç Anadolu bölgesinde hizmet vermeye başladı.

Çağrı merkezine gelen tüm taleplere anında cevap verebilecek alt yapıya sahip olduklarını belirten MOFED Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yılmaz, “Çeşitli teknik nedenlerden dolayı yolda kalmış dernek üyesi motosiklet kullanıcısı arkadaşımızın bulunduğu yerin koordinatlarını bizimle paylaşması yeterli olacaktır” dedi.

 

Türkiye de Bir İlk

MOFED bünyesinde hizmet vermeye başlayan Motosiklet Ambulansın, hiç bir ücret talep etmeden motosiklet kullanıcısının mağduriyetini ortadan kaldırmaya yönelik bu projenin çok faydalı olacağının altını çizen Motosikletleri Fark Edin Derneği Başkanı Engin Yılmaz Türkiye de bir ilk’i başarmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Yılmaz; Motosiklet kullanıcısı olan üyelerine yönelik başlatılan bu proje ile birlikte, yaşanan bir çok mağduriyetin de asgariye ineceğini belirtti.

Bu proje için aylarca çalıştık

“Özel işletmeler tarafından motosiklet kullanıcısına ücret karşılığı verilen bu hizmet çoğunlukta tartışma konusu olmuştur. Teknik nedenlerden dolayı yolda kalmış ve tek suçu motosiklet kullanıcısı olan birçok arkadaşımız hep mağdur edilmiştir.

Yaşanan mağduriyetin birileri tarafından fırsata dönüştürülmesine daha fazla seyirci kalmamak adına motosiklet ambulans projemizi hayata geçirmeyi planladık.  Dernek Bünyemizde bulunan proje uzmanlarımızın teklifini olumlu bularak,  Motosiklet Ambulansın devreye sokulması için kaynak arayışına girdik. Kaynak arayışı için görüşmelerimizin olumlu sonuçlanmasının hemen ardından Motosiklet Ambulansımızı hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Bir İlki Başardık

Motosiklet Ambulansın alınması ve teknik donanım kısmının tamamlanmasında büyük emek veren yetkililere teşekkür eden MOFED Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yılmaz; “ Proje aşamasında çok büyük tereddütlerimiz vardı. “Finansal desteği bulabilecek miyiz? Çok önemsediğimiz bu proje için kim ve hangi makamlarla görüşmeliyiz”  gibi gel-git ler yaşadık.

Çağrı Merkezine 0850 Nolu Özel Hat

İlk olarak İç Anadolu Bölgesinde hizmet vermeye başlayacak olan Motosiklet Ambulans 7/24 saat hizmet verecek. Motosiklet Ambulanstan faydalanmak isteyen motosiklet kullanıcısı dernek üyelerimizin  0850 346 35 06  no’lu telefon numarasını arayarak bulundukları yerin koordinatlarını çağrı merkezimizle paylaşılması yeterli olacaktır.

 Ambulans sürücüsü aynı zamanda profesyonel motosiklet ustası

7/24 saat merkezine gelen tüm çağrılara cevap verileceğini belirten MOFED Başkanı Engin Yılmaz, “Çağrı merkezimizle paylaşılan koordinatlara anında cevap verilecek. Olay yerine giden yetkili arkadaşımız, arıza tespiti yaparak olay yerinde lastik tamiri dahil, Sonuç Odaklı Çalışacak. Olay yerinde müdahale edemeyeceği bir arızayla karşılaştığı an, motosikleti araca yükleyerek motosiklet kullanıcısının vereceği direktifler doğrultusunda motosiklet istenilen yere götürülecek.

Amacımız; Motosiklet Kullanıcısının hayatını kolaylaştırmak

Kısa bir süre önce kurulan Motosikletleri Fark Edin Derneği’nin DERBİS resmi kayıtlarına göre Türkiye geneli 11,372 üye sayısına ulaşmalarındaki etkenin hizmet anlayışlarındaki farklılığın olduğunun altını çizen Engin Yılmaz,

“Amacımız; Türkiye’de Motosikletli Trafik kazalarından kaynaklı ölüm ve yaralanmalı vaka’ların azalabilmesi için toplumsal ve hukuki farkın dalık yaratmak. Bünyemizde bulunan uzman kadromuzla Projeler geliştirip, motosiklet kullanıcısının Trafikte Fark Edilmesini Sağlamak.  …ve motosiklet kullanıcısının hayatını kolaylaştırmak”

One comment

  1. Gerçekten büyük emekler ve çabalar gerektiren böyle bir projenin hayata geçmiş olması takdire şayandır.Emeği,katkısı ve desteği olan herkese gönülden teşekkür ederim.Kısa sürede tüm Yurt geneline yayılmasını dilerim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir