Kuruluş Nedenimiz

Motosikletleri fark Edin derneği

Kuruluş Hikayemiz

“Motosikletleri Fark Edin” Derneğinin  Kuruluş Hikayesi 2017 yılında Ankara Keçiören de gerçekleşen bir arkadaşımızın ölümlü trafik kazasına dayanıyor.

Yönetim Kurulu Başkanımız Engin YILMAZ, Ölümlü/yaralamalı motosiklet kazalarının asgariye inebilmesi için, Motosiklet Farkındalığının artırılması, doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi ve Trafikteki Hakların savunulabilmesi için mücadelenin kitlesel olabileceğine inanarak, Motosikletleri Fark Edin Derneğinin kurulmasının kaçınılmaz olduğuna karar verir.

Motosikletlerin Fark Edilmesi, Ölümlü/Yaramalı Trafik Kazalarında Toplumsal Farkındalığın artırılması için yüreği insan sevgisiyle dolu bir kaç arkadaşıyla birlikte dernek çalışmalarına başlanır.

Dernek kuruluş sürecimizi şu sözlerle özetleyen Engin YILMAZ; “Halen motosiklet kullanıcısı olarak devam ettiğim bu süreç, bana bir çok şey öğretti, hala da öğrenmeye devam ediyorum, öğreneceğim çok şeyin olduğuna inanıyorum. 
Tecrübe ve öğrendiğim bilgileri doğru bir şekilde diğer motosiklet mağduru arkadaşlarımla paylaşmak istedim, çünkü trafik kazaları nedeniyle sevdiği insanı kaybeden veya engelli kalan binlerce arkadaşımız var.
Bu tür mağduriyetlerin en aza indirilebilmesi anlamında Motosikletleri Fark Edin Derneği ve Platformu projelerimizi bu düşünceler eşliğinde olgunlaştırarak, mağdur olan arkadaşlarımızla birlikte bu mücadeleyi sürdürmeyi düşünüyorum.

Motosikletleri Fark Edin Derneği olarak bizler, haklarımızı arayabilmemiz için önce haklarımızı iyi bilmemiz gerektiğine inanıyoruz. Maalesef bu konuda çok eksiğimiz var…Kendi haklarımızı bilmediğimiz için, haklarımız konusunda nerde neyi yapabileceğimiz konusunda da şaşırıp kalıyoruz.
Bu yüzden Dernek Ekibi ve Danışma Kurulundaki Uzmanlarımız ile birlikte, Trafikte Haklarım Platformu projemizi hayata geçirmek ve Motosikletlerin Fark Edilebilmesi için kamusal girişimlerimizin durmadan devam edeceğini ifade etmek isterim.

Dernek olarak amacımız; trafik mağdurlarının doğru ve güncel bilgiye ulaşarak haklarını koruyabilmelerine yardımcı olmak ve hakların iyileştirilmesi konusunda toplumsal ve hukuki farkındalık yaratabilmektir.

Trafik güvenliğinde farkındalık oluşturmak ve kamusal duyarlılığı artırmaya yönelik olarak bilgilendirme faaliyetleri ve kampanyaları yürüterek, trafik kazalarından kaynaklanan ölüm ve yaralanma oranının düşmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.
Trafikte, hayatta, her yer de, her zaman birbirimize saygı gösterebilmemiz dileğiyle…

Bizimle İletişime Geçin

Geri Dönüşlerinizi Önemsiyoruz.

Scroll to Top
Paylaş
Bağlantıyı kopyala