Trafikte Umursamadığın Motosikletli Tanıdığın Bir İnsanın Kardeşi, Oğlu, Babası, Eşi Olabilir.

Neden? “Ücretsiz” Eğitim Veriyoruz

MOFED Bir Farkındalık Derneğidir.

MOFED, bu güne kadar hiç bir Festival, Etkinlik, Açık veya Gizli Sponsorluk Anlaşması, Ücretli Yol Sürüşü, Ücretli Motosiklet Eğitimi ve buna benzer faaliyetler içinde bulunmadı, bulunmayacaktır.

Biz Eğitimsiz insanların hayatı üzerinden rand elde edemeyiz. Biz, bünyemizde bulunan bir avuç gönüllü insanla birlikte hareket edip, tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yaparak, Motosiklet kaynaklı Ölüm/Yaralamaların en aza inebilmesine katkı sağlayabiliriz.

MOFED Üye Kayıt Formu

Bu proje, motosiklet kaynaklı trafik kazalarında yaşanan Ölüm / Yaralamaların en aza inebilmesine katkı sağlamak amacıyla Tamamen Gönüllülük Esasına Dayalı Çalışmalar Yapan Motosikletleri Fark Edin Derneği (MOFED ) Tarafından 22 il’ de Uygulamaya Konulmuş bir projedir.

2022 YILI EĞİTİM İSTATİSTİĞİMİZ

2022

1
BAŞLANGIÇ
1
HAKİMİYET
1
G.SÜRÜŞ

Motosiklet Kazalarındaki Artış "SOS Veriyor"

MOFED Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yılmaz:

Sürücü Kursları "Ölüm Makinası Yetiştiriyor"

MOFED Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yılmaz, “Bu ülkedeki en büyük sıkıntısı maalesef Ehliyet Sınav Sistemi ile Ehliyet Eğitim Sistemi. Yani araç sürücü belgesi alabilmek için gidilen kurslar ve o kurslarda öğretilen ya da öğretilmeyen şeyler ve ardından da sınav siteminde karşımıza çıkan tuhaflıklardır”

Doğru Bilinen Yanlışlar

  •  Gidonu ve gaz kolunu çok sert tutmak.
  •  Seyir halindeyken çok yakına, aşağıya bakmak.
  •  Kendi kişisel limitinden hızlı gitmek.
  •  Öndeki motorcuyla aynı hızda gitmeyi marifet sanmak.
  • Ana yol çizgisi üzerinde giderek, anlamsız bir eylemde kendini ispatlamaya çalışmak.
  • Öndeki motorcuyu veya aracı yakın takip etmek.
  • Grup içinde sürerken kendi güvenli çizgisinden sürmek yerine fermuar düzenini takip etmeye çalışmak.

Mont ve Eldiven Zorunlu Olsun

Motosiklet camiasında Polis Savar olarak tanımlanan  kaskların  motosiklet kullanıcısının kafasında olması yasal yeterlilik olarak kabul ediliyor. Mevzuat ve yasal yetersizliğin getirdiği bu vurdum duymazlık, mevcut uygulamayı içler acısı hale getirmiştir.

"İnsan Hayatı
Hiç Bir Şeyle Ölçülemez”

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin Motosikletleri Fark Edin Derneği‘ne verdiği desteği taktir eden CHP Genel Başkan yardımcısı Kamil Okyar Sındır“Başarılı çalışmalara imza atan Ümit beyi taktir ediyoruz.

Kasko Yapmayan "Motosikletçi Dostu" Sigorta Şirketleri

“Para Karşılığı Figüran Seçilen Motosiklet Kullanıcıları” Camia da İknacı Oluyor.

Yöntem belli; “İşin uzmanı ve En İyi Sigorta Şirketi, Motosikletçi Dostu Olduğu Gibi, Bizi Bizden Daha İyi Koruyan Kollayan Sigorta Şirketi” propagandası. “Motosiklet Kaskosu Yapmayan “ ama her motosiklet festivalinde “Motosikletçi Dostu” olduğunu ifade eden Sigorta şirketleri.


Yılın EN İyilerini Seçiyoruz

Bu bir ödül töreni değil. Bu, hazırlığı aylar süren Müthiş bir heyecanın zirvesine tanık olacağınız bir yer.

Motosiklet dünyasından ilham alacağınız, ilham vereceğiniz insanlarla tanışacağınız, “Motosikletlerin Fark Edilmesi” denildiğinde Türkiye’nin geçmişinden bu güne “En sayılı, En kıymetli,  En İnsana Değer Veren” isimler ile bir arada olacağınız yer olacak.

Proje Ortaklarımız

Proje Ortaklarımız
error: Content is protected !!
Call Now ButtonÜcretsiz Motosiklet Ambulans