Hayko, MOFED İçin Kamera Karşısına Geçiyor

 

 

Türk Rock Müziğinin en özgün ve renkli ismi Hayko Çepkin, Motosikletleri Fark Edin Derneğinin Farkındalık Film Projesinde rol alacak.

Yaptığı müzik ve sahne tarzı ile Rock Müziğinin en çok sevilen isimlerinden biri olan Hayko Çepkin motosikletlerin fark edilmesi için kameralar karşısına geçiyor. Genel merkezi Ankara da bulunan Motosikletleri Fark Edin Derneğinin, Farkındalık Film projesinde kameralar karşısına geçecek olan Hayko Çepkin, Motosikletli Trafik  Kazalarından Kaynaklı Ölüm/Yaralanma Vakalarına dikkat çekmek için böyle bir projede yer alacağını ifade etti.

Motosiklet sevgisinin korkulur bir aktivite olmaktan çıkması gerektiğini belirten Çepkin;  ” Bende motosiklet kullanıcısıyım. Ülkemizdeki motosiklet kültürünün çok tanınmaması ve motosiklet kazalarından kaynaklı Ölüm/Yaralanma Vakalarının her geçen gün artarak devam etmesi beni çok üzüyor. Temennimiz insanlar motosiklet sevgisinden dolayı hayatlarını kaybetmesin. Motosikletleri Fark Edin Derneğinin hazırlamış olduğu bu proje ile Motosikletlerin Fark Edilmesi ve Daha Fazla İnsanın Hayatını Kaybetmemesi İçin farkın dalık filmi ile farkındalığa katkı sağlamaya çalışacağız. Umarız bu proje amacına ulaşır ve insanlar motosiklete bindiği için hayatlarını kaybetmezler.” 

 

 

Senarist ve Yönetmen Dernek Başkanı

Motosikletleri Fark Edin Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Engin YILMAZ‘ın yazıp yöneteceği, motosiklet farkındalık filminde 3 ayrı ünlü ismin rol alacağını belirtirken, dram temalı farkındalık filmlerinde farklı konular işleneceği ifade etti. Yılmaz; ” Birileri çıkıp bu işin ne kadar ciddi olduğunu üstüne basa-basa anlatmalı. Özellikle motosikletli trafik kazalarındaki sayısal artışı afişe etmeli. İmdat demeli. Yasal düzenlemelerin ve alt yapı sorunlarının çözümü için yetkililerin harekete geçmesi için ısrarcı olmalı… Her şeyden önemlisi; bu işin siyasi veya bürokrasi tarafında bulunan  “hallederiz, çok önemsiyoruz” söylemlerine karşı,  ülkemizde bulunan tüm motosiklet kullanıcısı grup, kulüp ve derneklerin trafikteki haklarımız noktasında birlik ve beraberlik içinde hareket etmeli.

Motosikletleri Fark Edin Derneği olarak biz bu anlayışla yola çıktık. Dernek bünyemizde bulunan uzmanlarımız tarafından hazırlanan her projenin girişimlerimiz sonucu hayat bulacağına inanıyoruz. Motosiklet kullanıcısı olan  sevgili Hayko Cepkin motosikletli trafik kazalarındaki artışa dikkat çekmek adına kamera karşısına geçmeyi kabul ederek, bizi derinden duygulandırmıştır. Senaryosunu benim yazıp ve yöneteceğim farkındalık filminin çok büyük bir ilgi göreceğine inanıyor, tüm dostlarımızdan destek beklediğimizi vurgulamak istiyorum”

error: Content is protected !!
Call Now ButtonÜcretsiz Motosiklet Ambulans