Neden?
Ücretsiz Eğitim Veriyoruz

MOFED Bir Farkındalık Derneğidir.

MOFED, bu güne kadar hiç bir Festival, Etkinlik, Açık veya Gizli Sponsorluk Anlaşması, Ücretli Yol Sürüşü, Ücretli Motosiklet Eğitimi ve buna benzer faaliyetler içinde bulunmadı, bulunmayacaktır.

Biz Eğitimsiz insanların hayatı üzerinden rant elde edemeyiz. Biz, bünyemizde bulunan bir avuç gönüllü insanla birlikte hareket edip, tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yaparak, Motosiklet kaynaklı Ölüm / Yaralamaların en aza inebilmesine katkı sağlayabiliriz.

2024 Yılı Eğitim Kayıtlarımız Başladı

Bu Proje;

Motosiklet Kaynaklı Trafik Kazalarında Yaşanan Ölüm / Yaralamaların En Aza İnebilmesine Katkı Sağlamak Amacıyla Tamamen Gönüllülük Esasına Dayalı Çalışmalar Yapan Motosikletleri Fark Edin Derneği (MOFED) Tarafından 24 il’ de Uygulamaya Konulmuş Bir Projedir.

Nisan / Mayıs / Haziran / Temmuz / Ağustos / Eylül / Ekim / Kasım 

İl Karma Listesi

2024 Yılı Eğitim Listesi

Gurup / Kulüp / Dernek

2024 Yılı Eğitim Listesi

Hayat Motorcuya Güzel

Alpaslan Apak

Hiç aklının ucundan bile geçmeyen hobinin bir gün tutkusu olacağını bilmeden yaşamını sürdüren Alpaslan Apak, gençliğinde hayran olduğu Antalya’ya bir gün gelmeye karar verir. Geldiği gün aslında Antalya serüvenin başladığı gündür. İstanbul trafiğinde yıllar sonra çözüm olarak gördüğü motosikleti ile Antalya’da yeni bir yaşam başlamıştır. Mesleği olan gazeteciliğin verdiği birikim ile tutkusunu kaleme dökmüş, eşi ile motosiklet sayesinde tanışmış. Artçı Kraliçe olarak tanımladığı eş ile iki teker üzerinde geçen yaşamlarını sizler için hikayeleştirdik.

Neden Bizden Rahatsız Oluyorlar

2020 yılı Türkiye İstatistik verilerine göre 4,5 milyon aktif kullanıcısı olan Motosiklet camiasının ekonomik sektörde özel bir yerinin olduğu ifade ediliyor.

Alpaslan Apak Yazdı

Hayat Motorcuya Güzel

Bu kitabı, motosikleti tanımadan ön yargılarıyla “şeytan icadı” diyerek olumsuzlaştıran kişileri kazanmak adına kaleme aldım. Birçok ailenin içinde mutlaka bir motosiklet sevdalısı var. Motosiklet anılarımda bunu sıklıkla gördüm.

Kimi aile baskısı yüzünden, kimi korkudan bu sevdayı kalplerinde sessizce yaşıyor. Eğer bir gün motosiklete kavuşmayı arzu ediyorsanız, bu kitabı, size manevi baskılarla engel olmaya çalışan değer verdiğiniz kişilere tavsiye edin ve okumalarını sağlayın. İnanıyorum ki; kısa sürede fikirlerini değiştirmeye başlayıp, motosiklet konusunda çok daha olumlu düşünecekler.

45 yaşımda motosiklet ehliyetimi alıp, 46 yaşımda ise güvenli sürüş eğitimlerimi tamamladıktan sonra hâlâ üzerinde olduğum ve keyifle gazladığım Kanuni Tiger 250 motosikletimi aldım. 10 yıldır birlikte dolaşıp duruyoruz. Övündüğüm tek tarafım; bu beraberliğimiz içinde tek bir ceza puanımın, trafik kuralı ihlalimin olmaması. Aksattığım bir tane bile fenni muayenem, vergi borcum olmadı.

Erzurum Demiratlar Spor Kulübü 2023 Motosiklet Eğitimi

2022 / 23 Yılı Eğitim Tablomuz

0

BAŞLANGIÇ

0

HAKİMİYET

0

G. SÜRÜŞ

MOFED Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yılmaz, sürücü kurslarınızdaki tutumun bildiğimiz gibi olduğunu, değişen hiç bir şeyin olmadığını savunarak, “Bu ülkedeki en büyük sıkıntı Ehliyet Sınav Sistemi ile Ehliyet Eğitim Sistemi. Araç sürücü belgesi alabilmek için gidilen kurslar ve o kurslarda öğretilen (!) öğretilmeyen  ve ardından da sınav siteminde karşımıza çıkan tuhaflıklardır” dedi

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin Motosikletleri Fark Edin Derneği‘ne vermiş olduğu desteği taktir eden CHP Genel Başkan yardımcısı Kamil Okyar Sındır“Başarılı çalışmalara imza atan Ümit beyi taktir ediyoruz” dedi.

Canlı Yayın

Motosiklet Camiasının Sayın İsimleri İle Sorunlarını Tartışıyoruz...

Sokak Röportajları

Ücretsiz Motosiklet Eğitimleri İçin Kim Ne Dedi..

Motosiklet Dünyasının Genç Sanal Televizyonu

Aman DİKKAT!

Motosiklete kontra verip yere yatmanız size o an çok büyük bir haz verebilir. Ama, Unutmayın ki Yaşadığınız O An Haz Değil…  Sizi Ölüme Götüren Bir Yol da Olabilir.

Şeytan icadı diye bir şey yok. Kullandığımız motosikletleri şeytan icadı yapan bizleriz. Motosiklet kullanan tüm dostların bu konu da çok dikkatli olması  gerekir. 

Virajlarda biraz daha fazla yere yatmak, yan pedi yere değdirmek bize bir şey kazandırmaz. Tam tersi bizi ölüme daha çok yaklaştırır

Motosikletleri Fark Edin Derneği (MOFED) Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yılmaz, Polis savar kask yerine Avrupa standartlarına uygun kask ve motosiklet montu ile eldivenin de yasal zorunluluk olmasının şart olduğunu belirtti.

Bünyesinde Mofed Cafe Izgara /  Mofed TV / Mofed Radyo / “Barkın Bayoğlu” Seminer Salonu / MOFED Sürücü Kursu ve MotoSERVİS Bölümlerini Barıdıran MOFED Merkez Bina Açılış Çalışmaları Hızla Devam Ediyor.

ENGİN

MOFED FRANCHISE

Mofed Cafe & Grill / Mofed Motosiklet Tamir Bakım Servisi / MOFED Sürücü Kursu ile
Keyifle İş Yapmak, Yapılan İşten Keyif Almak için…
FRANCHISE sisteminde yer almak ister misiniz?

Yılın EN İyilerini Seçiyoruz

Bu bir ödül töreni değil. Bu, hazırlığı aylar süren Müthiş bir heyecanın zirvesine tanık olacağınız bir yer.

Motosiklet dünyasından ilham alacağınız, ilham vereceğiniz insanlarla tanışacağınız, “Motosikletlerin Fark Edilmesi” denildiğinde Türkiye’nin geçmişinden bu güne “En sayılı, En kıymetli,  En İnsana Değer Veren” isimler ile bir arada olacağınız yer olacak.

MOFED İl Temsilciliklerimiz

Adana / Adıyaman / Antalya / Bursa / Balıkesir / Diyarbakır / Erzurum / Erzincan / Edirne / Eskişehir / Hatay / İstanbul / İzmir / Isparta / Konya / Kayseri / Sivas / Kütahya / Manisa / Samsun / Mersin / Yalova 

Call Now ButtonÜcretsiz Motosiklet Ambulans