Alpaslan APAK

Hayat Motorcuya Güzel

Aklının ucundan bile geçmeyen hobinin bir gün tutkusu olacağını bilmeden yaşamını sürdüren Alpaslan Apak, gençliğinde hayran olduğu Antalya’ya bir gün gelmeye karar verir. Geldiği gün aslında Antalya serüvenin başladığı gündür. İstanbul trafiğinde yıllar sonra çözüm olarak gördüğü motosikleti ile Antalya’da yeni bir yaşam başlamıştır. Mesleği olan gazeteciliğin verdiği birikim ile tutkusunu kaleme dökmüş, eşi ile motosiklet sayesinde tanışmış. Artçı Kraliçe olarak tanımladığı eş ile iki teker üzerinde geçen yaşamlarını sizler için hikayeleştirdik.

Alpaslan APAK

Hayat Motorcuya Güzel

Bu kitabı, motosikleti tanımadan ön yargılarıyla “şeytan icadı” diyerek olumsuzlaştıran kişileri kazanmak adına kaleme aldım. Birçok ailenin içinde mutlaka bir motosiklet sevdalısı var. Motosiklet anılarımda bunu sıklıkla gördüm.

Kimi aile baskısı yüzünden, kimi korkudan bu sevdayı kalplerinde sessizce yaşıyor. Eğer bir gün motosiklete kavuşmayı arzu ediyorsanız, bu kitabı, size manevi baskılarla engel olmaya çalışan değer verdiğiniz kişilere tavsiye edin ve okumalarını sağlayın. İnanıyorum ki; kısa sürede fikirlerini değiştirmeye başlayıp, motosiklet konusunda çok daha olumlu düşünecekler.

45 yaşımda motosiklet ehliyetimi alıp, 46 yaşımda ise güvenli sürüş eğitimlerimi tamamladıktan sonra hâlâ üzerinde olduğum ve keyifle gazladığım Kanuni Tiger 250 motosikletimi aldım. 10 yıldır birlikte dolaşıp duruyoruz. Övündüğüm tek tarafım; bu beraberliğimiz içinde tek bir ceza puanımın, trafik kuralı ihlalimin olmaması. Aksattığım bir tane bile fenni muayenem, vergi borcum olmadı.

Call Now ButtonÜcretsiz Motosiklet Ambulans