Bir Bakışınla Hayat Kurtar

Trafikte Umursamadığın Motosikletli Tanıdığın Bir İnsanın, Kardeşi, Oğlu, Babası, Eşi Olabilir.

Dernek üyemiz  İlker EREN’in “Bir Bakışınla Hayat Kurtar Projesi” bir çok ilimizde ilgiyle karşılandı.

Merhaba,
Motosikletleri Fark Edin Derneği olarak yaptığımız farkındalık proje çalışmalarında, sigorta şirketleri istatistiklerini baz aldığımız da iki ana unsurun ön plana  çıktığını gördük.
1- Motosiklet kullanıcılarının trafikte yanlış konumlanmaları,
2- Araç sürücülerinin aynaları kontrol etmeden ve sinyal vermeden şerit değiştirmeleri veya dönüş yapmaları.
Bu tür hataları tesbit eden Motosiklet eğitim kurumları ve eğitmenleri senelerdir, on binlerce motosiklet kullanıcısına ücretsiz teorik eğitimler verdi, vermeyen de devam ediyor. Dernek adına proje haline getirdiğimiz ” Bir Bakışınla Hayat Kurtar Projemiz” ile Ölümlü ve yaralamalı motosiklet kazalarının asgariye inebilmesi adına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.

Peki, bunu nasıl yapacağız;

Şimdi size; bir çok araç dikiz aynasında bulunan uyarı yazısını hatırlatırsam, sunmaya çalışacağım bu projenin içeriğini hada iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bu resmin görsel hafızamızda yer etmiş olmasını referans alarak, trafikteki motosikletlerin diğer araç sürücülerinin nezdinde Farkındalığını arttıracağına inandığımız gibi, projemizin amacına ulaşacağına inanıyorum.

Aynalara yapıştırılacak uyarı yazıları.
Normalde bir sürücünün on saniyede bir aynaları kontrol etmesi standarttır.

Biz otuz saniyede bir aynaya baktığını düşünürsek, bu uyarı etiketlerinin uygulanmış olduğu aynalarda dakikada 2, saatte 120, günde 8 saat araç kullanan bir ticari araç sürücüsü 960 kez görecektir. Dolayısıyla bu mesaj görsel hafızasına kazınacaktır.

Çok düşük maliyetlerle çok büyük kazanımlar sağlayacak, onlarca belki yüzlerce hayat kurtaracağına inandığımız bu projemizde sizleri de yanımızda görmek en büyük isteğimiz.

Şimdi sıra sizde;  Motosikletleri Fark Edin!..  Bir Bakışınızla Hayat Kurtarın!..

Ücretsiz Motosiklet Ambulans