Sigorta Şirketine Olan “Güven Duygusu” Çok Önemli

 

 

Motosikletleri Fark Edin Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yılmaz ülkemizde 3.5 milyon aktif motosiklet kullanıcısı olduğunun altını çizerek,Sigorta ve Kasko konusunda sürpriz yaşamak istemeyen motosiklet kullanıcıları güven duyabileceği sigorta şirketi istiyor” dedi. 

Engin Yılmaz, Motosiklet kullanıcılarının gerek kasko, gerekse poliçeyi ilgilendiren bir hasarı olduğunda sürprizle karşılaşmamayı beklediklerini belirterek, ‘‘motosikletini Kasko ve Sigorta yaptırmak isteyen aday, hasarının çabuk ve eksiksiz ödenmesi, poliçesinin risklerini teminat altına alması, sigorta ile ilgili sorularına doğru yanıt verilmesi, sadece poliçe yenilemelerinde değil aradığı zaman ulaşabilecek bir müşteri temsilcisi, risklerinin sigorta şirketi tarafından bilinmesi, poliçesini ucuza satın almak, suçluluk duygusuna kapılmadan hasarını bildirmek gibi sıralanabilecek beklentiler içindedir. Bu beklentilerini alabileceği sigorta şirketleri ile çalışmak isteyen motosiklet kullanıcıları, konu hakkında uzmanlaşmış ve bu camiada kabul görmüş şirketlerle çalışmayı tercih ediyor.

Trafik Sigortası Araştırmasını İyi Yapmalısınız!

Aslına bakarsanız motosikletine trafik sigortası ve kasko yaptıracak arkadaşlarımızın en büyük eksikliklerinden biri de yeterince fiyat araştırması yapmamalarıdır. Yeterince araştırma yapılmamasının nedeni ise genellikle daha önce zorunlu sigortası kesmiş olan sigorta veya acentenin sunmuş olduğu teklifin, araştırmadan kabul edilmesinde yatmaktadır. Peki bu yaklaşım doğrumu? Tabi ki yanlış…

Aman Dikkat!

Şunu unutmamak gerek ki sigorta şirketleri belirli süreler ile sigorta primi hesaplaması risk faktörlerini değiştirmektedir. Bundan dolayı, size verilecek olan sigorta prim teklifi de değişecektir. Yani, sizin zorunlu sigortanızı kestirdiğiniz yıl içerisinde en iyi teklifi veren sigorta şirketi, sonraki yıl en iyi teklifi vermeyebilir. Acentelerin ise sigorta şirketlerinin tamamıyla çalışmaması veya kendisine daha yüksek prim veren sigorta şirketine sizi yönlendirmesinden dolayı, yüksek trafik sigortası ödemesi yapmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir